Vazhdojnė blerjet te Barcelona, ky ėshtė lojtari mė i ri


Pëlqej
Barcelona vetėm pak mė parė ka bėrė zyrtarizmin e mesfushorit, Arthur Melon nga Gremio de Porto, me tė cilin kishte disa muaj qė ishte nė negociata.

Lojtari i kushtoi Barcelonės 31 milion euro, dhe ėshtė mėsuar se ai do tė nėnshkruajė njė kontratė gjashtėvjeēare dhe klauzola e tij do tė jetė 400 milion euro.

Por vetėm dy orė mė parė Barcelona ka bėrė njė tjetėr zyrtarizim dhe bėhet fjalė pėr qendėrmbrojtėsi francez, Clement Lenglet.

Mėsohet se Barcelona ka paguar te Sevilla pėr 23-vjeēarin njė shumė prej 35.9 milion eurosh dhe ka nėnshkruar me tė njė kontartė pesėvjeēare ku klauzola e tij do tė shkojė 300 milion euro. /albeu.com/

Shtuar më 12/07/2018, ora 15:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori