Griezmann apo Mbappe? Deschamps tregon fituesin e "Topit tė Artė"
Pëlqej
Trajneri i Francės, Didier Deschamps, padyshim qė ka njė meritė tė madhe pėr punėn e tij qė nė fund u shpėrblye duke u kurorėzuar Kampion botė pas 20 vitesh.

Por francezėt nuk ndalen me kaq, ata duan edhe "Topin e Artė".

Pėr kėtė ka folur edhe Deschamps ku ka thėnė se ėshtė i bindur se njė lojtar francez do tė jetė fituesi i ardhshėm i “Topit tė Artė”.

“Unė shpresoj se njė francez do ta fitojė “Topin e Artė”, – tha Deschamps nė njė intervistė me gazetėn “L’Equipe”.

Trajneri kampion bote ka thėnė se Antoine Griezmann ėshtė favoriti kryesor por nuk ėshtė vetėm ai pasi edhe Mbappe nuk mbetet mbrapa, pas pėrformancės nė Botėror.

Pėrveē kėsaj, trajneri francez tha se Franca ishte “mė e mirė se kombėtaret e tjera” dhe theksoi angazhimin e tij ndaj Lucas Hernandez dhe Benjamin Pavard pėr mbrojtjen.

“Lucas ėshtė nė rrugėn e duhur, ashtu si shokėt e tjerė tė kombėtares. Ai luan sikur tė ishte 30 vjeē”, – shtoi mbi pjekurinė e mbrojtėsit tė Atletico Madrid.

Ndėr pyetjet e tjera, Deschamps tha se do tė qėndrojė gjatė me imazhin e Hugo Lloris, kur ngriti Kupėn e Botės:

“Ky ishte finalizimi i ėndėrruar i pėrkushtimit maksimal nė kėtė Botėror, u shpėrblye puna e tė gjithė grupit. Kthimi me trofe nė Francė ishte fantastik. Kemi gjetur festime tė shkėlqyera, me momente shumė emocionale”. /albeu.com/
Shtuar më 21/07/2018, ora 15:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori