Te Anglia gjendet fajtori pėr eliminimin nga Kupa e Botės
Pëlqej
Ne Angli pas eliminimit nga Botėrori qė i bėri Kroacia po mundohet tė gjejnė se ēfarė nuk shkoi siē duhet nė skuadėr.

Por mesa duket tifozėt e kanė gjetur arsyen se pėrse Kombėtarja e tyre ka dėshtuar ne kėtė gjysmėfinale dhe nuk ėshtė njė gabim nė fushėn e lojės apo faji i skuadrės por i njė personi fizik.

Bėhet fjalė pėr Mick Jagger, i cili ishte i pranishėm nė stadium mbrėmjen e djeshme dhe kjo prani e tij vazhdon tė konsiderohet si ters pėr ekipin qė ai mbėshtet.

Ikona e Rolling Stons ka njė historik jo shumė pozitiv nė lidhje me pranitė e tij nė aktivitetet tė tilla futbollistike.

Nė botėrorin e vitit 2010 ai mbėshteste Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe sė bashku me ish-presidentin Bill Klinton ishin nė tribunė, kur nė atė ndeshje SHBA-ja u mund 2-1 nga Gana dhe u eliminua.

4 vite mė pas nė botėrorin tjetėr Jagger zgjodhi tė mbėshteste organizatorėt e botėrorit Brazilit nė ndeshjen kundėr Gjermanisė kur ata u turpėruan 7-1.

Duke patur kėtė historik, tifozėt anglez gjithmonė i druheshin mbėshtetjes dhe pranisė sė tij, deri kur e panė nė tribunėn e stadiumit tė Moskės nė ndeshjen e mbrėmjes sė djeshme kundėr Kroacisė, ku nėn mbėshtetjen e tij 3 luanėt u eliminuan nga botėrori. /albeu.com/
Shtuar më 12/07/2018, ora 13:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori