Politikanėt kroatė tė dashuruar pas Kombėtares, ja ēfarė kanė bėrė ministrat (FOTO LAJM)

Pëlqej
Kroacia shkruajti histori nė futboll duke u ngjitur nė finalen e Botėrorit pasi mposhti Anglinė.

Nė kėtė shtėt tė vogėl me 4 milion banorė duket se tė gjithė e dashurojnė futbollin, ku kemi parė Presidenten e tyre Kolinda tė festojė nė stadium dhe nė dhomat e zhveshjes me lojtarėt.

Por sė fundmi edhe tė tjerė politikanė kanė mbėshtetur kombėtarene tyre.

Bėhet fjalė pėr ministrat kroatė qė nė mbledhjen e qeverisė kanė shkuar tė veshur me fanellat e Kroacisė pėr tė mbėshtetur skuadrėn e tyre. /albeu.com/


Shtuar më 12/07/2018, ora 13:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori