Perisiē dhe Mandzukiē shėnuan gol, por ky lojtar ėshtė heroi i vėrtetė i Kroacisė (VIDEO)


Pëlqej
Mbrėmja e djeshme ishte njė ndeshje me shumė emocione mes Kroacisė dhe Anglisė, ku kroatėt arritėn tė fitojnė falė golit tė dytė tė Mario Mandzukiē nė minutėn e 109' tė shtesės.

Por gjatė festimit tė golit njė ngjarje qė nuk ndodh shpesh nė futboll ėshtė kapur nga kamerat e sigurisė, kjo pasi tė gjithė tė tjerat ishin fokusuar pėr nga festa e kroatėve transmeton albeu.com

Gjatė kohės kur koratėt po festonin, tre lojtarė anglez janė nisur drejt portės kundėrshtare pėr tė shėnuar gol, por janė zėnė nė pozicion jashtė loje.

Sipas rregullores sė FIFA-s nėse tė gjithė futbollistėt kundėrshtarė dalin jashtė fushės sė lojės atėher skuadra tjetėr mund tė nisė topin dhe tė shėnojė gol.

Por kjo nuk ka ndodhur pasi njė nga lojtarėt kroat ėshtė bėrė "hero" dhe nuk ka dalė nga fusha e blertė, duke bėrė kėshtu qė anglezėt tė zihen nė pozicion jashtė loje.

Tashmė pas videove tė publikuara pėr kroacinė nuk janė "hero" vetėm Perisiē dhe Mandzukiē por edhe lojtari tjetėr qė nuk doli nga fusha nė tė kundėrt Kroacia rrezikonte tė dilte nė penallti apo mė e keqja tė eliminohej. /albeu.com/
Shtuar më 12/07/2018, ora 13:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori