Bėri "mrekullin" me Rusinė, Ēerēesov i rinovohet kontrata
Pëlqej
Rusia kėtė vit ishte vendi pritės i kampionatit tė Botėrorit dhe vėtė si skuadėr i kaloi tė gjitha pritshmėritė.

Kombėtarja Ruse u tregua shumė e fortė nėnė "diktatin" e trajnerit Stanislav Ēerēesov dhe arriti tė shkojė deri nė ēerekfinalet e kėtij Botėrori.

Pėr kėtė sukses padyshim qė meriat kryesore shkon pėr trajnerin e tyre dhe sė fundmi raportohet se Ēerēesov rinovoi edhe pėr dy vjet kontratėn e tij me Rusinė.

Komiteti Ekzekutiv i Federatės Ruse tė Futbollit ka miratuar rinovimin e kontratės sė Ēerēesov pas njė mbledhjeje ku u bė bilanci i Kupės sė Botės.

Sipas Interfax, kontrata e re 2-vjeēare ka dhe njė opsion zgjatjeje edhe pėr dy vite tė tjerė.

Ky ishte Botėrori mė i mirė i Rusisė qė nga rėnia e Bashkimit Sovjetik. /albeu.com/
Shtuar më 27/07/2018, ora 09:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori