Presidenti i Federatės sė Futbollit tė Gjermanisė: Gabuam me Ozil
Pëlqej
Mesut Ozil ėshtė kthyer nė njė temė tė nxehtė diskutimi nė mediat gjermane.

Ozil ka dhėnė dorėheqjen nga kombėtarja gjermane pasi sipas tij ėshtė bėrė "pre" e gyerjeve raciste madje ka hedhur akuza edhe mbi Federatėn e Futbollit tė Gjermanisė.

Por sė fundmi Presidenti i Federatės sė Futbollit tė Gjermanisė, Reinhard Grindel, e ka pranuar se ka bėrė gabime nė mėnyrėn sesi e ka trajtuar situatėn me Ozil.

“Dorėheqja e Mesut Ozilit ka hapur njė debat nė lidhje me racizmin nė pėrgjithėsi dhe mundėsinė pėr t’u integruar nė futboll. Si president i DFB-sė, nuk dua qė tė iki nga ky debat”, ka thėnė Grindel.

“Nė retrospektivė, unė, si president, ėshtė dashur qė ta them pa mėdyshje pėr atė qė ėshtė e qartė pėr mua dhe Federatėn: ēdo lloj forme e armiqėsisė racore ėshtė e patolerueshme” ka deklaruar Grindel. /albeu.com/

Shtuar më 26/07/2018, ora 15:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori