Zbulohet "sekreti" i Francės, Mbappe rrezikoi finalen
Pëlqej
Kylian Mbappe ėshtė shėndėrruar nė njė nga lojtarėt mė tė mirė nė tė gjithė botėn dhe shihet si zėvendėsuesi i Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldos.

Ai ndihmoi skuadrėn e tij gjatė gjithė Botėrorit por sė fundmi ėshtė mėsuar njė sekret i madh pėr tė.

Gazeta “L’Equipe” ka zbuluar se Kylian Mbappé luajti i dėmtuar nė gjysmėfinale kundėr Belgjikės dhe finalen kundėr Kroacisė.

Raporti vijon duke thėnė se sulmuesi francez pėsoi njė bllokim tė tri rruazave njė ditė para ndeshjes kundėr Belgjikės, teksa ishte nė dhomėn e tij tė hotelit.

“Kur doli nga shtrati pėr bėrė njė banjė, ai ndjeu njė dhimbje tė tmerrshme dhe njė bllokim, duke u rrėzuar”, – raporton “L’Equipe”.

Ekipi mjekėsor i kombėtares franceze dhe stafi teknik i mbajti sekret problemet e Mbappé pėr tė mos iu dhėnė avantazh rivalėve tė tyre.

Pavarėsiht dhimbjeve, Mbappe as qė u vu re se ishte i dėmtuar, madje, ai shėnoi golin e katėrt pėr Francėn, me njė goditje tė bukur nga distanca. /albeu.com/
Shtuar më 23/07/2018, ora 12:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori