Eksod te Kroacia, largohet edhe "heroi" i tyre
Pëlqej
Kombėtarja e Kroacisė arriti tė bėnte njė mrekulli kėtė vit nė Botėrorin e Rusisė, ku u ngjit deri nė finalen e kėtij kompeticioni por u ndal nga Franca.

Por megjithėse njė vit i jashtėzakonshėm me kombėtaren, ky fakt nuk i ka ndaluar disa lojtarė tė largohen nga kjo skuadėr.

Kėtė javė ishin Vedran Ćorluka dhe Mario Mandžukić, qė i dhanė lamtumirėn kombėtares kroate, por, ditėn e sotme largimin e ka zyrtarizuar edhe portieri hero nė kėtė Botėror, Danijel Subašić.

33-vjeēari largohet pas 44 ndeshjesh me kombėtaren, ku pėrveē shumė penalltive tė pritura, nė Rusi u bė i njohur edhe pėr faktin qė poshtė fanellės, luante me bluzėn e mikut tė tij futbollist, tė ndarė nga jeta nė mėnyrė tragjike pas pėrplasjes me njė mur betoni, teksa tė dy ishin nė fushė. /albeu.com/
Shtuar më 15/08/2018, ora 14:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori