Federata e Futbollit tė Gjermanisė i pėrgjigjet Ozilit
Pëlqej
Sė fundmi Mesut Ozil ėshtė kthyer nė njė temė tė "nxehtė" nė mediat sportive.

Futbollisti me origjinė turke ka dhėnė dorėheqjen nga kombėtarja e Gjermanisė qė sipas tij kjo ka ardhur pas thirrjeve rraciste qė janė lėshuar drejt tij.

Pas kėtyre ndodhive Federata e Futbollit e Gjermanisė (DFB) i ka hedhur poshtė akuzat pėr racizėm nga Mesut Ozil, megjithėse e pranon se ndihet keq pėr largimin e Ozil.

“Ne e refuzojmė kategorikisht ēdo lidhje qė iu bėhet DFB-sė me racizėm. Ne kemi qenė tė pėrfshirė nė integrimin dhe tė drejtat e njeriut nė Gjermani pėr shumė vite me radhė. DFB-ja ndihet keq pėr largimin e Mesut Ozil nga Kombėtarja,” thuhet nė deklaratėn e Federatės Gjermane tė Futbollit. /albeu.com/


Shtuar më 23/07/2018, ora 16:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori