Nga njė dėshtim nė Botėror, nė “mbret” i merkatos
Pëlqej
Brazili zhgėnjeu nė botėrorin e kėsaj vere duke mos i qėndruar pretendimeve pėr tė garuar pėr titullin, por tėrheqja e skuadrave nga lojtarėt e Seleēaos, ėshtė gjithmonė shumė e lartė, dhe kėtė e thonė numrat.

Njė analizė nė kėtė sesion merkatoje zbulon se futbollistėt brazilianė janė ata qė kanė gjeneruar shifra tė mėdha nė lėvizjet mes klubeve.

Pėr kartonėt e lojtarėve nga vendi i Amerikės latine, janė shpenzuar nė total 549 milionė Euro, dhe Premier Liga mban rekordin me gjysmėn e parave.

Kjo ėshtė njė shifėr shumė e madhe qė i korrespondon vetėm lojtarėve me njė kombėsi, dhe e destinuar tė rritet pasi merkatoja do dhe njė muaj tė mbyllet.

Liverpul ka investuar 100 milionė Euro nė futbollistė brazilianė.

“The Reds” kanė firmosur me portierin mė tė kushtueshėm nė historinė e klubit, pasi Alisson la Romėn pėr 75 milionė Euro.

Parave pėr brazilianėt nė “Anfield Road”, i shtohet dhe kostoja e Fabinhos qė u pagua 39 milionė Euro.

Ndėrkohė nė La Liga, brazilianėt kanė lėvizur 221 milionė Euro, si nė merkaton hyrėse ,ashtu edhe nė dalje shkruan TCH.

Barcelona nė veēanti ka shpenzuar 81 milionė Euro pėr vetėm dy lojtarė, Malcom dhe Arthur, ndėrsa Reali i Madridit e tejkaloi me blerjen e Vinicius dhe Rodrigo.
Shtuar më 29/07/2018, ora 11:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori